تبلیغات

مترجم سایت

مترجم سایت

mirosoftblog - انواع كامپیوتر
به وبلاگ مایكروسافت بلاگ خوش آمدید******مارا از نضرات خود بی بهره نگذارید******از محصولات فروشگاه بازدید کنید****** با خرید از فروشگاه اینترنتی از مزایای خوبی بهره مند شوید***با عضویت در این وبلاگ از مطالب سرگرم کننده ومفیدی بهره مند شوید
تبلیغات
<"">>

منوی اصلی

پیوندهای روزانه
 سایتی پر از شکلک برای وبلاگ شما
 همه لینک ها
 ارسال لینک روزانه

انواع كامپیوتر

كامپیوترها در گروههای مختلفی دسته بندی می شوند ، هر چند مرز این گروهها همیشه كاملا واضح نبوده و می توان آنها را به صورت طیفی یا تغییر تدریجی در نظر گرفت . در یك سوی این طیف ، كامپیوترهای Main Frame قرار دارند . 
از خصوصیات این كامپیوترها می توان به موارد زیر اشاره كرد : 
1- بزرگ و گران قیمت هستند . 
2- مورد استفاده آن در شركتهای بزرگ ، سازمانهای دولتی و موسسه های علمی – تحقیقاتی است . 
3- از آنها می توان بصورت پیوسته در 24 ساعت روز و 365 روز سال استفاده كرد . 
4- توانایی پردازش تعداد عظیمی كار و محاسبات بسیار پیچیده را دارند . 
در انتهای دیگر این طیف ، كامپیوترهایی قرار دارند كه اغلب ما با آنها آشنا هستیم ، این كامپیوترها را كامپیوترهای شخصی یا PC می نامند كه البته قبلا با عنوان میكرو كامپیوتر شناخته می شدند . 
از خصوصیات این كامپیوترها می توان به موارد زیر اشاره كرد : 
1- نسبت به كامپیوترهای Main Frame ارزان هستند . 
2- تنوع زیادی در شكل و كاربرد آنها وجود دارد . 
یكی از اشكال كامپیوترهای PC ، كامپیوترهای رومیزی هستند . 
كامپیوترهای رومیزی معمولا حاوی اجزای جداگانه ای شامل یك واحد سیستم ، یك صفحه نمایش و یك صفحه كلید هستند . نوع دیگری از كامپیوترهای شخصی ، كامپیوترهای لپ تاپ Lap-Top Notebook هستند كه امكان جابه جا كردن آنها بیشتر بوده و دارای یك صفحه نمایش تخت از نوع كریستال مایع یا LCD می باشند . در این نوع كامپیوترها ، صفحه كلید و واحد سیستم بوسیله یك لولا به یكدیگر متصل می شوند . در عین حال ، كامپیوترهای لپ تاپ قدری گرانتز از PC ها هستند . 
اما بین دو انتهای طیفی كه انواع كامپیوترها را دسته بندی می كند ، مینی كامپیوترها قرار دارند . از خصوصیات این نوع كامپیوترها می توان به موارد زیر اشاره كرد : 
1- مورد استفاده در شركتهایی با توانایی متوسط 
2- دارای توان پردازشی بالا ، ظرفیت ذخیره سازی و اطمینان بیشتر نسبت به PC ها . 
در انتهای این قسمت لازم است به نوع دیگری از كامپیوترها اشاره كرد : 
كامپیوترهای شبكه ( سرورهای شبكه ) كامپیوترهایی هستند كه یك شبكه كامپیوتری را مدیریت ، پشتیبانی و از نظر امنیتی محافظت می كنند . كاربران شبكه می توانند از منابع ( شامل داده ها ، نرم افزارها و سخت افزارها ی ) موجود در سرور شبكه استفاده كنند . در گذشته این كاربران تنها از پایانه های گنگ استفاده می كردند ، پایانه های گنگ وسایلی ( شامل تنها یك صفحه نمایش و یك صفحه كلید ) بودند كه به سادگی ورودی را از كاربر پذیرفته و نتایج را نمایش می دادند . در این حالت ، تمام عملیات پردازش و نگهداری داده ها توسط كامپیوتر سرور انجام می شود . 
اما امروزه اكثر كاربران شبكه از پایانه های هوشمند سود می جویند . پایانه های هوشمند كامپیوترهایی از نوع PC هستند كه خود نیز دارای قابلیت پردازش و نگهداری اطلاعات به صورت محلی هستند . 

کامپیوتر ها را به صورت سوپر کامپیوتر ، کامپیوترهای بزرگ ، سوپر مینی کامپیوتر ، مینی کامپیوترها، ایستگاههای کاری و ریز کامپیوترها رده بندی میکنند. 

 
مهارتهای ICDL منبع:www.ostadonline.com

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ: سیدحجت الله سجادی

آمار وبلاگ
کل بازدید:
بازدید امروز:
بازدید دیروز:
بازدید این ماه:
بازدید ماه قبل:
تعداد نویسندگان:
تعداد کل پست ها:
آخرین بازدید:
آخرین بروز رسانی:


آرشیو مطالب
  تیر 1390 (14)
  خرداد 1390 (4)
  اردیبهشت 1390 (1)
 لیست آرشیوها

امکانات