تبلیغات

مترجم سایت

مترجم سایت

mirosoftblog - اعمال ماسك
به وبلاگ مایكروسافت بلاگ خوش آمدید******مارا از نضرات خود بی بهره نگذارید******از محصولات فروشگاه بازدید کنید****** با خرید از فروشگاه اینترنتی از مزایای خوبی بهره مند شوید***با عضویت در این وبلاگ از مطالب سرگرم کننده ومفیدی بهره مند شوید
تبلیغات
<"">>

منوی اصلی

پیوندهای روزانه
 سایتی پر از شکلک برای وبلاگ شما
 همه لینک ها
 ارسال لینک روزانه

اعمال ماسك

ماسك ها می توانند شیء انتخاب شده و یا پس زمینه را پنهان كنند . ممكن است كاملاً كدر ، یا نیمه شفاف باشند .

كار با ماسك سریع Quick mask : 

فتوشاپ روشی بسیار سریع و آسان را برای ایجاد نوعی ماسك موقتی ، و قابل ویرایش ارائه كرده است . كه (ماسك سریع ) ( Quick mask ) نامیده میشود . یكی از مزیتهای آن این است كه می توانید تصویر و ماسك را به طور همزمان مشاهده كنید .
می توانید كار را با ناحیة انتخاب شده شروع كنید ، و سپس با استفاده از قلم موی نقاشی بخشهایی را به آن اضافه ، و یا از آن كم كنید ، همچنین میتوانید ، ماسك سریع را به طور كامل با استفاده از قلم موی نقاشی ایجاد كنید . 
كار عملی ایجاد ماسك سریع : 

1-با كمك یكی از ابزارهای انتخاب ( Selection tool ) كه مناسبتر به نظر می رسد ، بخشی از تصویر مورد نظر خود را در حالت انتخاب شده قرار دهید .
2-برای ویرایش انتخاب كافیست دكمة Quick mask را انتخاب كنید .
3-با این كار مشاهده خواهید كرد كه پوششی از ماسك روی تصویر به غیر از محدودة انتخابی قرار میگیرد . ( رنگ مزبور، ناحیة محافظت شده را نشان میدهد . این رنگ به اصطلاح نشان دهندة ناحیة انتخاب نشده می باشد . طبق تعریف ماسك با رنگ قرمز و میزان كدر بودن ، opacity به میزان 50 % درصد ظاهر میشود . 
4-اگر ماسك مزبور به ویرایش احتیاج داشت سرقلم مناسبی انتخاب می كنیم و با یكی از ابزارهای ترسیمی مثل قلم موی نقاشی شروع به ویرایش می كنیم . (با در نظر گرفتن رنگ F.g ) 
5-از آنجا كه ماسك ها در اصل به صورت تصویرهای خاكستری رنگ( grayscale ) میباشند رنگ آمیزی با رنگ سیاه موجب اضافه شدن بخشهای انتخاب شده به رنگ قرمز می شود . رنگ آمیزی با رنگ سفید نیز بخشهای انتخاب شده را كاهش می دهد. (معادل پاك كردن ) 
6-وقتی ویرایش ماسك به حد رضایت بخشی رسید ، دكمة standard mask را در جعبه ابزار كلیك كنید . با اینكار به تصویر اصلی باز خواهید گشت .

اعمال سایه : 

اعمال سایه به متن یا تصویر به آن بعد داده و موجب می شود بیشتر به چشم بیاید . سایه جلوه خاص و زیبایی برای تاكید بر روی یك چیز و جلب توجه بیشتر می باشد . 
Drop Shadow قبل از اینكه یك فیلتر باشد ،جلوة لایه محسوب می شود ، بنابراین می توانید آن را قبل و بعد از رند كردن تایپ استفاده كنید . 

نكته: 

سایه را در همه جا استفاده نكنید ! اگر از سایه در همه جای تصویر استفاده شود ،همه چیز به یك نسبت به چشم می آید و شما مزیت استفاده از سایه را برای جلب توجه یك شی از دست خواهید داد . 
دقت كنید تمام سایه ها یكنواخت باشند ! اگر در یك ناحیه به چند شیء سایه اعمال می كنید ، دقت كنید كه تمام سایه ها یكسان بوده و ((عمق)) آنها مناسب باشد ، اگر سایه متفاوت و اتفاقی باشند ، این تفاوتها مشخص خواهد بود . 
سایه را زیاد تیره نكنید . زیرا ممكن است عمق و تیرگی بیش از آنچه كه قرار است جلب توجه كند به چشم بیاید . سایه ها را روشن و ظریف ایجاد كنید . تصویر زیر نمونه هایی از اعمال نادرست و درست سایه ها را نشان می دهد . 
فتوشاپ 6 ، شامل ابزار قدرتمند و ساده سایه [drop shadow] و نیز ابزارهای درخشندگی [glow] بیرون زدگی [bevel] ، برجسته سازی [emboss] ، روی هم افتادگی [overlay] برای متن و گرافیك می باشد . می توانید این ابزارها و افكتها را در منوی layer و زیر منوی Style layer بیابید . به خاطر داشته باشید كه می توانید جلوه سایه را علاوه بر متن بر اشیاء نیز اعمال كنید . با وجود این ، نمی توان جلوه لایه را به چیزی كه در یك لایه مجزا قرار ندارد ، اعمال كرد . اگر بر روی پس زمینه نقاشی كنید نمی توانید به آن جلوه ای بیفزایید .
( مسیر اعمال Effect در ورژن 5/5 ) Layer > Effect > Drop Shadow 
( مسیر اعمال Effect در ورژن 6.0 ) Layer > Layer Style > Drop Shadow
تعیین میزان كدر بودن سایه توسط این گزینه صورت می گیرد . 
Dangle : زاویه تابش نور در این قسمت مشخص می شود . 
Distance :فاصلة سایه تا جسم مورد نظر در این قسمت تعیین می شود . 
Spread :انتشار و وسعت سایه در این قسمت مشخص می شود . 
Size : اندازه سایه بوسیله این گزینة تنظیم می گردد. 
قسمت QUALITY : 
Contour : طرح یا محیط مرئی را مشخص می كند . 
Noise : توسط این قسمت می توانیم پیكسلهای مربوط به سایه را انتشار داد . 
چنانچه در این كادر گزینةPreview فعال باشد . تمام تغییرات را به طور همزمان مشاهده می كنید . 

كارعملی : اعمال سایه به متن 

برای ایجاد سایه ، روی متن مراحل زیر را انجام دهید :
1- یك سند جدید با پس زمینه سفید باز كنید . 
2- توسط ابزار تایپ متن مورد نظر را با فونت دلخواهتان تایپ كنید . 
3- از منوی Layer قسمت Layer style عبارت shadow drop را انتخاب كنید تا كادر مكالمه مربوط به آن باز شود . گزینة preview را علامت بزنید . تا بتوانید در حین كار تغییرات را مشاهده كنید . نكتة مهم این كار در این است كه صفحة نمایش را طوری مرتب كنید كه بتوانید كادر مكالمه و متنی را كه بر روی آن كار می كنید به طور همزمان مشاهده كنید . 
4- برای حالت آمیختگی یكی از حالتهای normal ، multiply ، یا durken را انتخاب كنید . در غیر این صورت با انتخاب گزینه های دیگر نمی توانید سایه را مشاهده كنید ، برای تغییر رنگ سایه بر روی نمونه رنگ در كنار منویmode كلیك كنید . این كادر موجب باز شدن پنجره picker color می شود . 
5- میزان تیرگی [opacity] و زاویه [angel] سایه را با كلیك و كشیدن لغزنده در در شكل ساعت وار تنظیم كنید و یا عددی پنجره های مربوط وارد كنید . 
6- فاصلة سایه [distance] را از كلمة یا شی ء تنظیم كنید ، اندازه [size] را بر اساس مقدار سایه ای كه می خواهید مشاهده كنید ، تنظیم كنید . مقدار spread مشخص می كند تا چه حد لبه های سایه مشخص باشند. بعد از انجام تنظیمات مورد نظر دكمة OK را كلیك كنید . البته هنوز هم می توانید آن را اصلاح كنید . تا قبل از ادغام لایه ها یا رند كردن متن می توانید هر تغییری را اعمال كنید . 

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ: سیدحجت الله سجادی

آمار وبلاگ
کل بازدید:
بازدید امروز:
بازدید دیروز:
بازدید این ماه:
بازدید ماه قبل:
تعداد نویسندگان:
تعداد کل پست ها:
آخرین بازدید:
آخرین بروز رسانی:


آرشیو مطالب
  تیر 1390 (14)
  خرداد 1390 (4)
  اردیبهشت 1390 (1)
 لیست آرشیوها

امکانات